В Івано-Франківську хочуть створити “Дім матері та дитини”

https://suspilne.media/10585-v-ivano-frankivsku-hocut-stvoriti-dim-materi-ta-ditini/

Будинок має стати прихистком для одиноких мам та жінок, які опинились у важких життєвих ситуаціях. Ідея з’явилася у волонтерів благодійної організації “Час добра та милосердя”. За словами голови організації Валерії Кушніренко, волонтери зараз шукають житло та меценатів, які б допомогли його орендувати.

21-річну Діану Цілієвську на 7-му місяці вагітності лишив чоловік, зараз її сину вже 10 місяців. Близько року дівчині допомагають волонтери “Часу добра і милосердя” – речами, продуктами, ліками. Дівчина розповідає, що зараз живе у знайомої: “З батьками я не живу, бо вони ведуть розпусний образ життя. Волонтери мені всім помагають. А подружка дала нам будинок, а сама живе на зйомній квартирі”.

Яну чоловік покинув, коли вона завагітніла вчетверте. Жінка винаймає квартиру. Її 14-річний син має інвалідність і навчається в спеціалізованій школі у Калуші. 10-річна донька має астму. Яна Маслова за фахом повар-кондитер, але працювати не може, бо не має з ким лишити півторарічну дитину: “У мене рідних тут нікого немає. Я звернулась до дівчат. Знайшла їх в Інтернеті і попросила допомоги, тому що тих виплат, які я отримую на дітей, мені вистачає заплатити за квартиру і комунальні послуги. А в мене маленька дитина, яка хоче молока, потребує памперсів. Тому мені дівчатка допомагають”.

Обидві жінки – перші в черзі на поселення в “Дім матері та дитини”, – говорить волонтерка Наталія Іващенко. За її словами, є звернення й від інших жінок, які мають тимчасове житло, або не мають умов для життя. Так і виникла ідея “Дому матері та дитини”.

“Ми хочемо винайняти будинок. Він повинен мати не менше 5 кімнат. Якщо в нас, наприклад, є мама з 3-ма дітками, то вона займатиме цілу кімнату. Якщо з одною дитинкою – по двоє будуть. Має бути санітарна кімната. Усі наші мешканці – мами з дітьми – обов’язково повинні пройти медогляд. Ми плануємо, щоб там обов’язково жила жінка, яка б доглядала за порядком”, – ділиться планами волонтерка БО “Час добра та милосердя” Наталія Іващенко.

Наразі, за словами Валерії Кушніренко, виникли проблеми з орендою житла – люди відмовляються здавати будинки, коли дізнаються, хто там житиме.

Дивіться також

Допомогти так легко
Пожертвувати